تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
خرید تردمیل خانگی
ماسک سه لایه پزشکی
Website Graphic Photography SEO
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
خدمات شبکه
خرید لپ تاپ استوک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
تور آنتالیا
لوازم تاتو
تعمیر هود
تور باکو
مبلمان اداری کلاسیک
تعمیر اجاق گاز
کرکره برقی
تعمیر ماشین ظرفشویی
میز اداری مدرن
تعمیر یخچال
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
صندلی اداری گلدسیت
تعمیر پکیج
میز اداری مدرن
تعمیر هود
قیمت لوله استیل
دوره آموزش سئو
تجهیز صنعت
سیم و کابل

سیم و کابل

برگ نما تنها بستر رایگان در حوزه صنعت برق می باشد که این امکان را برای فروشندگان و تولید کنندگان محصولات برقی فراهم کرده است که به صورت رایگان محصولات، خدمات و تولیدات خود را معرفی کنند

دسته بندی سیم و کابل در سیم کشی داخلی

سیم­ و کابل های مورد استفاده در سیم کشی داخلی ساختمان ممکن است بر اساس این موارد گروه بندی شود:

  • کنداکتور مورد استفاده
  • تعداد هسته­ های مورد استفاده
  • درجه بندی ولتاژ
  • نوع ایزوله کردن کابل مورد استفاده

دلیل­ های اینکه چرا کابل PVS به شکل گسترده برای سیم کشی داخلی استفاده می­شود:

  1. ایزوله سازی PVS انعطاف پذیری بهتری برای کابل فراهم می­کند
  2. ایزوله سازی PVS کیفیت ایزوله سازی بالاتری دارد
  3. ایزوله سازی PVS به وسیله­ مواد شیمیایی تحت تاثیر قرار نمی­گیرد
  4. ایزوله سازی PVS لایه­ نازکی دارد که کابل­ های با قطر کوچکتر می­دهد.

کارگذاری سیم­ ها بیشتر کانال را ممکن می­سازد، در حالیکه سیم­های VIR و CTS بعید است در آن جا شوند.


ادامه مطلب
موضوع :
برچسب ها : صنعت برق،سیم و کابل،کابل pvc،برگ نما، ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 11 تير 1396ساعت 14:50 توسط احمد خلیلی | تعداد بازديد : 478 | |

کابل صاف و انواع آن

کاربرد کابل های صاف در چه زمینه ای است

کابل های صاف مناسبترین نوع برای کاربردهایی که نیازمند خم کردن های پشت سرهم و زیاد میباشد، مسیر یابی های پیچیده و محکم و حرکت های تکرارشونده و پشت سرهم است.

مثلا در روبوت ها و تجهیزات پردازش هلالی شکل(festoon) و خودکارشده.

آنها برای ملزومات سیستم های غیر عادی ، ایده آل هستند؛ چون به راحتی می توانند شکلی که ما می خواهیم را بگیرند.

در پایان ، وقتی کاربردها نیازمند انواع مختلف رسانه (media) هستند. مانند داده ها، نیرو، سیگنال، ویدئو، هوا و حتی مایعات-کابل های صاف اغلب بهترین گزینه هستند، چون آنها طراحی های کابل پیچیده (unwieldy) و خیلی گرد را کم میکنند. ولی اندازه مورد نیاز شیار (track) کابل را کاهش می دهد.

کاربردهای شایع شامل سیستم های نظامی،فضایی و پزشکی می شود.

استفاده از کابلهای صاف

اگر طراح های به شدت انعطاف پذیر و محکم بخشی از کاربرد شما باشد، کابل های صاف احتملا موردی است که شما به آن نیاز دارید. سه نوع کابل صاف که به طور رایج مورد استفاده قرار می گیرند. همه این سه نوع در جاهایی که کابل های گرد وجود دارند استفاده می شوند که مدیریت کابل را آسان می کند، به خصوص در کاربردهای به شدت خم پذیر.

کابل های صاف اغلب موقوف سازی بهتری نسبت به کابل های گرد دارند. آنها همچنین مشکلات جفت شدگی (coupling) سیم را حذف می کنند.

همپنین، چون کابل ها به صورت منفرد حفاظت می شوند و به دفعات پوشانده (wrapped) نمی شوند.

آنها سبکتر هستند و انعطاف پذیری بیشتری با شعاع خمش بسیار کم ارائه می دهند.

آنها ۵۰ درصد کمتر از کابل های گرد فضا اشغال می کنند.

پس برای کارهایی که فضا در اولویت است استفاده می شود.

 

موضوع :
برچسب ها : کابل,کابل های گرد,کابل های صاف,سیم و کابل,کابل های انعطاف پذیر,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 20 تير 1396ساعت 20:23 توسط احمد خلیلی | تعداد بازديد : 479 | |

کاربرد کابل های پیچیده

کاربرد کابل های کت ۶

کابل CAT-6 250 MHz UTP فقط کاربردهای با طول کوتاه ۱۰ Gbps را از ۳۵-۵۵ m ساپورت می کند که بستگی به محیط مکالمه  متقابل (crosstalk) دارد. CAT-6a 500 MHz UTP و نیز پیچیده شده جفتی روکش شده به محبوب ترین نوع مورد استفاده در امریکای شمالی تبدیل شده است، چون برای ۱۰ Gbps تا ۱۰۰ m تصدیق شده است.

هرچند محموله های درگاه ۱۰ Gbps Ethernet به عنوان رهبر حجم (volume leader) جایگزین شده اند، کاربردهای جدیدتر طول عمر  CAT-6a را بیشتر می کند. کمیته استاندارد IEEE-8o2.3bz Ethernet در حال گسترش مشخصات ۲٫۵GBaseT و ۵GBaseT 100M است که به ساپورت کردن کاربردهای IoT کمک می کند. این حوزه عمدتا سیم کشی جدید در کابینت را هدف قرار می دهد که بسیاری از اتصالات مجتمع WIFI IEEE8o2.11ac را ساپورت می کند.

کابل بندی جفتی بصورت منفرد پوشش شده CAT-7 600MHz با پوشش کابل کلی به وسیله رهبران بازار اروپا و پیکره استاندارد (standard body) برای کاربردهای ۱۰ Gbps 100 m Ethernet LAN آغاز به کار کرد که با کنترل crosstalk بهتری نسبت به CAT-6a همراه بود ولی گروه های استاندارد امریکای شمالی TIA و EIA-568 اینگونه تشخیص ندادند.

کاربرد کابل های کت ۷

CAT-7 یا CAT-7a استاندارد و CAT-7a 1000MHz نیز با جفت های روکش شده بصورت انفرادی و روکش کابل کلی، توسط سازمان استاندارد کابل کشی ISO ساپورت می شود.این محبوبترین ساختار کابل کشی در اروپای غربی است. به نظر می رسد این نوع کابل، IEEE-8o2.3bq 25GBaseT و  ۴۰GBaseT up to 50 m در حال گسترش را ساپورت می کند. بعضی از بخشهای بازار امریکای شمالی جلوتر رفته اند و کابل کشی CAT-7a را برای قطعی کردن آینده ای بهتر در کاربردهای جدید،نصب کرده اند.

کاربرد کابل های پیچیده شدهاستانداردهای کابل کشی CAT-8 1.6GHz و ۲GHz STP 1-30 m و مشخصات، در  پیشرفت هماهنگ شده نهایی با ANSI/TIA-568-C-2.1 ملی و استاندارد ISO/IEC 118o1-99-1 بین المللی قرار دارند. از ابتدا دو نوع CAT-8.11.6GHz بوده است که با اتصال دهنده های CAT-6a در سازگاری بوده است و کاربردهای ۲۵GBaseT را هدف قرار می دهد. مشخصات CAT-8.2 2GHz توسط کنسرسیوم های  واسطه (transceiver) که درون کمیته IEEE-8o2.3bq کار می کنند، هدایت می شود و در وهله ی نخست کاربردهای ۴۰GBaseT را هدف قرار می دهد. انواع کابل بندی CAT-8 در حال حاضر تولید می شوند و حتی در سایت آمازون برای فروش قرار داده می شوند،حتی با این وجود که به طور کامل مشخصات آن تکمیل نشده است.

کاربرد کابل های کت ۸

دسترسی های کوتاهتر کاربردها را محدود می کند به طوری که فقط در اتاقهای Telecom و چند دیتاسنتر کوچکتر قرار دارند ولی در کاربردهای LAN قدیمی وجود ندارد.کابل بندی CAT-8 در اندازه ی قطر، بزرگتر هستند و بنابراین فضای بیشتری را اشغال می کند و جریان هوایی را محدود می کند. همچنین سنگین تر هستند و بعضا آنقدر برای کف دیتاسنتر های قدیمی سنگین که وارد کردنشان به فراساختار و racks سخت تر می شود مورد استفاده قرار می گیرند.

کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در حال انجام می باشدکه باعث  پیشرفتی قابل توجهی برای حمایت کردن نقشه راه، تکنولوژی ها و محصولات بالقوه  در حال تولد ۱۰۰GBaseT در حال انجام است. ولی کابل بندی پیچیده شده  جفتی شاید تا مرز ۱-۱۰ m بتواند برسد و احتمالا نمی تواند به خوبی با کابل بندی های مسی دومحوره ی نقطه به نقطه ی دیتا سنتر در Racks و یا در میان Racks که در حال حاضر برای کاربردهای ۱۰۰G استفاده می شود، رقابت کند.

موضوع :
برچسب ها : کابل، کابل بندی پیچیده،کابل کشی، کابل بندی جفتی، دیتا سنتر، برگ نما، سیم و کابل، صنعت برق،,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 27 تير 1396ساعت 19:59 توسط احمد خلیلی | تعداد بازديد : 455 | |


صفحه قبل 1 صفحه بعد